spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
Alpinistični odsek

aotrzicUstanovljeni so bili številni odseki, med njimi tudi smučarski, gorskoreševalni, gospodarski itd. Leta 1937 sta se primerili tudi prvi smrtni nesreči v tržiški okolici. Ponesrečenca so spravili v dolino že domači reševalci. Usodna je bila tudi smučarska tekma pod Storžičem. Konec marca je ogromen plaz zasul devet smučarjev. Kako težavno je bilo reševanje, vidimo iz tega, da so zadnjega ponesrečenca izkopali šele drugi teden po nesreči. V tem času je začel delovati tudi alpinistični odsek. In če je Zelenica dala vrhunske smučarje, so v Storžičevem ostenju zrasli številni plezalci kot Marijan Perko, bratje Rožiči, Salbergerji,Janez Hladnik in drugi.


Besedilo je prevzeto po Planinskem vestniku 1968.

Internetne strani AO Tržič => www.ao-trzic.si

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB