spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
6.3.2010 - Košenjak 1522m
planinski-dom-kosenjakGOLICA (KORALPE)

Odhod:
6.3.2010 ob 7.00 uri izpred Osnovne šole Tržič
Smer: Ljubelj, Dravograd čez Avstrijo - Ojstrica
Vzpon: Ojstrica 960m – Dom na Košenjaku 1169m- 40min.– Košenjak 1522m – 1 h (žig SPP!!!)
Višinska razlika: 562m
Sestop: po isti poti 1 -1,5 ure
Povratek v Tržič okoli 18. ure

Nezahtevna označena pot

Oglejte si galerijo.

KOŠENJAK (1522 m) je skrajni odrastek Golice, gorovja severno od Drave, med Vičem in Muto, ki se na drugi strani državne meje širi proti severu med Labodsko dolino na zahodu in Graško kotlino na vzhodu. Skoraj v celoti ga poraščajo iglasti gozdovi; površje Košenjaka prekriva monoton smrekov gozd z vijugasto masnico. Drevesa so okrašena z lišajem bradovcem (Usnea barbata), podrast in silikatne skale pa med preprogami mahov bogatijo še brinolistni lisičjak, brezklaso lisičje in islandski lišaj. Z vrha se vidijo Pohorje, Paški Kozjak in Uršlja gora, pogled pa se v ozadju lahko sprehodi po Posavskem hribovju, kjer izstopa Kum. Na jugozahodu se zvrstijo: Raduha, vrhovi Savinjskih Alp z Ojstrico v ospredju, Peca, Košuta in Obir.

Prevoz organiziran - Cena:člani PD Tržič 16 EUR, ostali 17 EUR
Prijave do četrtka 4.3.2010 oziroma do zasedbe mest (30)
Koča bo odprta

Oprema: običajna planinska, primerna letnemu času, po potrebi male dereze in gamaše.

Vodja izleta:
Vodnik PZS Stanko Koblar

info gsm 040 627 808
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Če ga želite videti, omogočite Javascript.

 

Prijave:

-      Turistično promocijski in informacijski center Tržič

    04/ 5971 536 od 9. do 17. ure

 

 
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB